KERBELA-HZ. HÜSEYİN’İN TÜRBESİ-KERBELA ÇARŞISI

Irak Kerbela şehrine yolculuk yaptık. Bu topraklarda peygamber torunu katledildi. Bu şehre geldiğimiz an havası bizi boğuyor gibiydi. Enerjisi inanılmaz derece negatifti. Bu videoda Hz. Hüseyin ve onun Hz. Ali’nin diğer eşinden olan Hz. Abbas’ın türbelerini sizlere göstermeye çalıştım.

Irak Türkmenleri’ni bekleyen büyük tehlike

Türkmeneli bölgesi Irak ve Suriye’nin kuzeyinde nüfusun çoğunluğunu Türkmenlerin oluşturulduğu bir bölge. Bugüne kadar bölgede ana unsur olan Türkler hep işkencelere, katliamlara ve soykırımlara maruz kaldı. 14 Temmuz 1959 Kerkük Soykırımı buna en büyük örneklerden biri. Kerkük katliamı Türkmenlerin maruz kaldığı vahşet çeşitleri açısından en korkuncu. Günümüzde bile Irak’ta bir numaralı hedef; Türkler! Peki neden? 10/On’un yeni bölümünde GZT Avrasya editörü Nazgül Kenzhetay Türkmenlerin karşı karşıya olduğu sorunu aktardı

IRAK KÜRDİSTAN BÖLGESEL YÖNETİMİ-ERBİL-HEWLER #155

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetiminde Erbil Kürtçe adı ile Hewler şehrindeyiz. Erbil’in resmi adı Erbil ama Kürdistan Bölgesel Yönetimi içinde Hewler olarak geçiyor. Genel olarak Erbil halkı misafirperver sıcakkanlı insanlar bu videoda size daha ayrıntılı oraları tanıtmaya çalıştım inşallah beğenirsiniz.